Facebook pixel

jak przygotować zdjęcia

 1. Zdjęcia w kalendarzach są kadrowane w kwadrat, wybierając zdjęcia należy więc unikać zdjęć, na których dwie lub więcej osób wypełniają cały kadr. Ponieważ konieczne jest przycięcie dłuższych boków, może okazać się, że będzie to skutkowało obcięciem jednej z postaci.
  W przypadku zdjęć zbiorowych należy wybierać takie, na których wszystkie osoby znajdują się w centrum kadru.

  Przy bliskich portretach przy kadrowaniu do kwadratu może zostać obcięta część głowy.
 2. Rozdzielczość - zdjęcia mogą być prosto z aparatu lub przetworzone, jednak w takiej wielkości by krótszy bok był nie mniejszy niż 1600 pikseli (mniejszy format) lub 2000 pikseli (większy format kalendarza), w przeciwnym wypadku jakość wydruku może nie być zadowalająca.
  Jeśli mamy mniejsze zdjęcia, powiększanie ich w programie graficznym do wymaganych rozmiarów nic już nie pomoże.
  Jeśli nie znasz się na pikselach albo chcesz w łatwy sposób sprawdzić większą liczbę zdjęć, polecamy nasze narzędzie do weryfikacji zdjęć. Wystarczy przeciągnąć zdjęcia na wskazany obszar w przeglądarce by od razu dowiedzieć się czy wybrane zdjęcia są odpowiednio duże.

  Im wyższa rozdzielczość przesłanych zdjęć tym lepsza jakoś wydruku, jednak wydruk cyfrowy to nie jest odbitka fotograficzna! Wydruki cyfrowe ze względu na swój format przeznaczone są do oglądania z większej odległości, z bliska widoczny może być raster (drobne kropki), których nie znajdziemy na odbitkach fotograficznych (nie mylić z szumem na zdjęciach wykonanych w złych warunkach oświetleniowych).
 3. Należy wziąć pod uwagę że kolory na wydruku mogą różnić się od kolorów przedstawionych na monitorach oraz na odbitkach fotograficznych wykonanych z tych samych plików, podobnie jak różnią się wizualnie odbitki wykonywane w różnych laboratoriach lub te same zdjęcia na różnych monitorach. Każdy monitor pokazuje kolory inaczej, każda maszyna wykonująca odbitki fotograficzne oraz wydruki - drukuje też nieco inaczej!

  Szczególną uwagę należy zwrócić na kolor czerwony oraz różowy - ze względu na technikę druku, jest on bardziej wyraźny niż na monitorach. Staramy się "zdejmować" trochę czerwieni na zdjęciach, które tego wymagają, ale nie zawsze daje to zadowalający efekt.
  Dlatego też raczej należy unikać zdjęć, na których buzia dziecka jest zbyt czerwona, różowa, pomarańczowa lub zbyt ciemna (np. zdjęcia robione o zachodzie słońca lub pod ostre światło).

nasza oferta kalendarzy 2023:

kalendarze ścienne

kalendarz ścienny 2023 z własnymi zdjęciami

Format A3, A4, kwadrat, spiralowane, z zawieszką Pokaż swoje zdjęcia w wielkim formacie i wspominaj najlepsze momenty minionego roku, co miesiąc z innym zdjęciem lub nawet dwoma! Personalizuj zaznaczając bliskie sercu daty.

kalendarze biurkowe

kalendarz biurkowy 2023 z własnymi zdjęciami

Typu "piramidka", spiralowany Doskonały wybór jeśli chcesz w czasie pracy powspominać miniony rok i nacieszyć oczy bliskimi sercu obrazami. Nie zajmie na biurku dużo miejsca. Może mieć miejsce na codzienne notatki.

kalendarze family planner

kalendarz ścienny 2023 z własnymi zdjęciami

Spiralowany, z zawieszką Jeśli prowadzisz bogate w wydarzenia życie to będzie najlepsze rozwiązanie, żaden z członków Twojej rodziny nie zapomni już o swoich planach, a Twoje zdjęcia poprawią im humor od samego rana.

- formularz przesłany -

Już uciekasz?Daj znać jeśli możemy coś zrobić lepiej - poprawimy się! :)

Do zobaczenia! :-)

-